Loengud

Kuidas toitu kasvatada?

Esimesed sammud oma söödava aia suunas! Unistad, et sinu kodus kasvavad ürdid, salatid, maitsvad juurikad või uhked tomatid? See loeng on ideaalne rohelisele aednikule, kes soovib kasvatada ise toitu aknalaual, rõdul konteineris, kasvuhoones, õues kastis või päris peenras. Teemad: planeerimine, kasvutingimused, taimevalik, taimekasvatuse nüansid, jätkusuutlik aiandus. Loeng sobib suurepäraselt neile, kes soovivad kasvatada maitsvat ja tervislikku oma perele väikeses mahus, ent suure rõõmuga. Loengu sisu ja kestus on kohandatav vastavalt sihtgrupile. Ideaalne veebis!

Jätkusuutlik aiandus

Mõtestatud aiandus on kooskõlas looduse rütmide ja võimalustega ning aedniku soovide ja ressurssidega! See loeng on inspireeriv sissejuhatus neile, kes tunnevad huvi, kuidas kasvatada taimi keskkonnasõbralikult ja rõõmuga – olgu selleks ilu- või tarbetaimed, püsikud või üheaastased. Räägime, mis on aeglane aiandus, permakultuur, taaskasutus ja looduslähedane lähenemine nii aia planeerimisel kui igapäevases hoolduses. Sobib sulle, kui soovid teadlikumalt aiandusega tegeleda. Loengu sisu ja kestus on kohandatav vastavalt sihtgrupile. Ideaalne veebis!

Toidutaimed loodusest

Kohaliku looduse ürgne vägi kutsub sind tegemaks samme metsiku toidulaua suunas! Unistad, et taldrikul oleks midagi, mis on sinu enda poolt loodusest korjatud, puhas, ehe ja ainulaadne? See loeng on ideaalne algajale korilasele, kes soovib tutvuda metsikute toidutaimede maailmaga: mis, kus ja millal korjata, kuidas taimi ära tunda ning kuidas kasutada neid maitsvalt ja turvaliselt. Teemad: taimede tundmine, hooajalisus, korjamise põhimõtted, säilitamine, maitsvad ideed ja loodussõbralikkus. Loengu sisu ja kestus on kohandatav vastavalt sihtgrupile. Sobib suurepäraselt ka veebiformaadis!

Pisirohe loeng auditooriumis või veebis

Pisikesed toidutaimed

Loengus saad ülevaate erinevatest pisirohe ja idandite kultuuridest, nende tervislikkusest, kasutus-võimalustest ja kasvatamise nüanssidest.  Loengu läbinuna oled sa pisirohe ja idandite vallas täitsa pädev. Loengut saab modifitseerida vastavalt auditooriumi huvidele ja soovidele – kohandatav algajale rohenäpule, edasijõudnud aednikule, lastele, toitlustusettevõtjale jne. Standard loengu pikkus on 1h. Soovitame Powerpoint slaidikavaga esitlust. Ideaalne veebis!

Söödavate õite loeng

Söödavad õied on tõeliselt trendikas teema – imeilusad õied muudavad iga roa eriliseks, iga ampsu imeliseks ning iga päeva kordumatuks. Loengus saad ülevaate erinevatest taimekultuuridest, kelle õied on söödavad. Saad teada kui tervislikud on õied, mis maitsega õisi on olemas, kuidas neid toiduks tarvitada, säilitada ning kus kohast neid saada. Loengut saab modifitseerida vastavalt auditooriumi huvidele ja soovidele – kohandatav algajale rohenäpule, edasijõudnud aednikule, lastele, toitlustusettevõtjale jne. Standard loengu pikkus on 1h. Soovitame Powerpoint slaidikavaga esitlust. Ideaalne veebis!

Kuivatatud lillede loeng

Kuivatatud lilled on pea igavesed, trendikad, ainulaadsed ja ajatud ning muidugi keskkonnasõbralikud.  Loengus saad teada, milliseid taimi kuivatada ning millised on erinevad kuivatusviisid. Samuti saad ülevaate, kuidas kuivikuid säilitada ja hooldada ning mida kaunist kuivatatud lilledest saab meisterdada. Loengut saab modifitseerida vastavalt auditooriumi huvidele ja soovidele. Sobilik nii algajale lillesõbrale, kui kogenud aednikule, kes on tegemas kuivatatud taimedega  esimesi katsetusi. Standard loengu pikkus on 1h. Soovitame Powerpoint slaidikavaga esitlust. Ideaalne veebis!

Konteinerhaljastuse loeng auditooriumis või veebis

Konteinerhaljastuse loeng

Potipõllumajandus ehk peenema väljendiga konteinerhaljastus kätkeb endas taimekasvatust amplites, lillepottides, õuevaasides, taimekastides, kõrgpeenardes jne. Väga populaarne linnaaianduse vorm, ent õiterohked amplid ja vaasid on vist iga rohenäpu terrassil või rõdul rippumas. Ka kasvuhoonemajandus kuulub siia! Loengu läbinuna saad ülevaate 10. põhitõest, et su konteinerhaljastus oleks ideaalne ja kadestamisväärne. Loengut saab modifitseerida vastavalt auditooriumi huvidele ja soovidele – kohandatav algajale rohenäpule, edasijõudnud aednikule. Standard loengu pikkus on 1h. Soovitame Powerpoint slaidikavaga esitlust. Ideaalne veebis!

Loeng “Kasvata ise seemneid”

Seeme – see on elu algus. Ilma seemneteta poleks aednikku ja vastupidi. Seemnete maailma loeng avab botaanilise ja aiandusliku maailma, see keskendub seemnele nii teoorias kui praktikas. Ehk loengus saad teada kuidas seemned tekivad ning kuidas ise seemneid kasvatada. See on jätkusuutliku ja loodussõbraliku aedniku maiuspala. Loengut saab modifitseerida vastavalt auditooriumi huvidele ja soovidele- kohandatav algajale rohenäpule, edasijõudnud aednikule. Standard loengu pikkus on 1h. Soovitame Powerpoint slaidikavaga esitlust. Ideaalne veebis!

"Sibullilled koduaias" loeng auditooriumis või veebis

Loeng “Sibullilled koduaias”

Esimesed varakevadised sibullilled – lumikellukesed ja lumekupud, sillad, võrkiirised jt muudavad lume alt välja sulava aia rõõmsaks. Kevadised tulbid ja nartsissid on eestlaste seas palavalt armastatud. Varasuvised laugud on aianduses tõeliselt kuum teema. Kuidas sibullilli valida, millal istutada ja kuidas kasvatada? Loengus saad teada sibullillede kasvatamisest Eestis. Marit on hallanud Eesti ühte suurimat sibultaimede kollektsiooni Tallinna Botaanikaaias, seega ta teab, millest räägib. Loeng on ideaalne varasügisesse, sest siis toimub paljude sibulate istutamine või varakevadesse, kus paljud neist õitsevad. Saadaval ka veebiloenguna!

Scroll to Top